Extrakčné tepovanie

Špecializujeme sa na hĺbkové čistenie čalúnenia, sedacích súprav a poťahov áut (nie je vhodné tepovanie materiálov, ktoré obsahujú kúsky kože alebo koženky).
Ponúkame kvalitné tepovanie bytov, domov, firiem, reštaurácií, kaviarní, herní a barov. Používame profi stroje a prípravky.

Extrakčné tepovanie čistenie pomocou stroja – extraktora, jedná sa o nastriekanie čistiaceho roztoku na čistený povrch a následného vysatia rozpustenej nečistoty – hĺbkové čistenie (odstráni mastnotu, špinu a pachy).

Proces 1. Čistený povrch nastriekame čistiacim prostriedkom, ktorý rozpustí aj veľmi staré nečistoty a následne ho odsávame aj s nečistotami (nie sú zatláčané až dolu, ale sú odsaté s maximálnym čistiacim efektom), tak že materiál neostáva mokrý, len vlhký – doba schnutia závisí na teplote vzduchu, typu čisteného povrchu a na stupni znečistenia. Doba úplného vyschnutia je závislá od viacerých faktorov – od druhu materiálu, dĺžky jeho vlasu, teploty miestnosti a okolitej vlhkosti. Bežný materiál schne približne 3-9 hodín. V lete to môže byť rýchlejšie, v zime naopak dlhšie.

Proces 2. Pri silnejšom znečistení nanesieme najprv čistiaci prostriedok, ktorý necháme chvíľu pôsobiť.
Hlavnou fázou je tzv. pranie s odsávaním – v tomto kroku na povrch nastriekame vodu s čistiacim prostriedkom a tryskou okamžite vysajeme. Uvoľňovanie a odstraňovanie nečistôt tak prebieha v jednom pracovnom kroku.

Tepovanie je ideálne riešenie pre alergikov – tepovaním s prostriedkami proti roztočom sa odstráni až 99% roztočov a ich výlučkov vyvolávajúcich alergie. Týmto Vás zbaví nepríjemných alergénov z Vášho domova.
Pre zdravie človeka je nevyhnutné kvalitne tepovať minimálne 2x ročne.